KAS IR PRONTOSAN®?

Prontosan® ir brūču aprūpes līdzekļi uz ūdens bāzes, kuru sastāvā ir betaīns un poliheksanīds.

Betaīns mazina biofilmas, kas ir lielākais traucēklis brūces dzīšanā, virsmas spriedzi, tā tiek  mitrināta un kļūst caurlaidīga. Šī procesa darbības mehānismu var salīdzināt ar trauku mazgājamās mašīnas līdzekļa darbību – netīrumi tiek atmiekšķēti un ir viegli noņemami.

Poliheksanīds ir pretmikrobu līdzeklis ar plašu biocīdās darbības spektru, šī viela izraisa baktērijas bioloģiskās struktūras sabrukšanu.

Prontosan® gela sastāvā ir arī glicerīns un hidroksietilceluloze, kas šķīdumu pārveido gela formā. 


LIETOŠANA

Akūtas un hroniskas brūces tīra ar Prontosan® brūču aerosolu vai Prontosan® brūču tīrīšanas un skalošanas šķīdumu. Ļauj šķīdumam uz brūces un uz apkārtējās ādas nožūt, vai nosusina apkārt brūcei esošo ādu.

Ņem vērā!

Tīrot brūci, īpaši hronisku brūci pirmo reizi, vēlams paturēt Prontosan® brūču tīrīšanas un skalošanas šķīdumā piesūcinātu neausta materiāla pārsēju, piemēram, Askina® Pad uz brūces 15 minūtes, tad pārsēju noņem, brūci vēlreiz tīra ar Prontosan® brūču aerosolu vai Prontosan® brūču tīrīšanas un skalošanas šķīdumu. Ļauj šķīdumam uz brūces un uz apkārtējās ādas nožūt, vai nosusina apkārt brūcei esošo ādu.

  1. Brūci piepilda ar Prontosan® brūču gelu, vai Prontosan® brūču gelu X tā, lai brūce būtu piepildīta un gels būtu vēl 3 mm - 5 mm biezā kārtā virs brūces malām.
  2. Raugieties, lai gels netecētu un nesamitrinātu ādas zonu, kurai piestiprināsies pārsēja fiksējošā mala. Pārsējs nepielips pie ādas, ja āda būs mitra.
  3. Noņemiet aizsargplēvi no pārsēja un uzlieciet pārsēju ar mīksta silikona kontaktslāni - līpošo pusi uz brūces, pārsēju nav nepieciešams iestiept.
  4. Atbilstošai, drošai un ērtai pārsēja lietošanai, izvēlieties piemērota izmēra brūces pārsēju. Ievērojiet, lai pārsēja uzsūcošā putu daļa būtu par vismaz 5mm mazām        brūcēm, bet 1 cm - 2 cm vidējām un lielākām brūcēm, lielāka par brūces malām.  Lielām, dziļām un plašām brūcēm pārsēja putu daļai jābūt lielākai līdz pat 5 cm par brūces malām. 

Askina® DresSil Border kombinācijā ar Prontosan® brūču gelu vai Prontosan® brūču gelu X nodrošina brūcē mitru vidi. Mitra brūces vide ir dabiska vide brūces dzīšanai.