Prontosan® brūču gels

Brūces, kas ir attīrītas ar Prontosan® šķīdumu piepilda ar Prontosan® brūču gelu.  Prontosan® brūču gels saglabās brūcē tīru un mitru vidi ilgāku laiku. Virspusējas un plašākas brūces, kukaiņu kodumu vietas, virspusējus apdegumus vieglāk būs apstrādāt ar Prontosan® brūču gelu X, jo tas pēc savas konsistences ir biezāks. Lai piepildītu dziļākas brūces pareizā izvēle būs Prontosan® brūču gels 30ml iepakojumā.

Prontosan® brūču gels saglabā brūces pamatni tīru un mitru laikā starp pārsiešanām.

Prontosan® brūču aprūpes gels 30ml

12.00 EUR 


Prontosan® brūču aprūpes gels X 50 g

19.00 EUR 


Prontosan® brūču aprūpes gels X 250 g

28.00 EUR 


Produkta apraksts un lietošanas jomas:

Sekojošu brūču tīrīšanai, skalošanai, mitrināšanai un dekontaminācijai:

 • akūtas neinficētas un inficētas traumatiskās brūces ( piemēram, iegriezumi, nobrāzumi vai durtas brūces). Prontosan® brūču gels jālieto pēc ķirurģiskās iejaukšanās.
 • hroniskas neinficētas un inficētas brūces (piemēram, izgulējumi, vēnu čūlas, diabētiskās pēdu čūlas).
 • pēcoperācijas brūces.
 • termiski, ķīmiski un staru terapijas apdegumi (1. un 2. pakāpes).

Vispārējā lietošana: Optimālu rezultātu sasniegšanai pirms Prontosan® brūču gela lietošanas brūces un apkārtējās ādas zonas tīrīšanai ir jālieto Prontosan® šķīdums brūču skalošanai (skatīt atsevišķu produkta informāciju).

Prontosan® brūču gels lielā daudzumā ir jāuzliek uz brūces pamatnes. Dobumi un padziļinājumi ir jāpiepilda ar Prontosan® brūču gelu. Primāro brūces pārsēju - pārsēju, marles plāksnītes, kompreses un citus absorbējošos brūču pārsējus var samitrināt ar Prontosan® brūču gelu pirms sekundārā pārsēja uzlikšanas.

Prontosan® brūču gels var palikt uz brūces līdz nākamajai pārsēja maiņai.

Atkarībā no pārsēju maiņas biežuma lietojams dažāds Prontosan® brūču gela daudzums. Brūces virsma ir nepārtraukti jāuztur mitra, lai saglabātu atbilstošu tīrību un dekontamināciju. Izveidojusies virsējā kārta tiek uzmanīgi atbrīvota un noņemta pārsēja nākamajā maiņas reizē. Gels jālieto pietiekami bieži, lai virsējo kārtu un nekrotiskos audus varētu viegli noņemt un optimāli sagatavotu brūces pamatni.

Audu panesamība un bioloģiskā saderība: Dermatoloģiski testēts un noteikts kā nekairinošs, labi panesams, nesāpīgs, granulāciju un epitelizāciju nenomācošs līdzeklis.

Blakusparādības: Ļoti retos gadījumos pēc Prontosan® lietošanas var būt viegli dedzinošana sajūta, taču tā parasti izzūd pēc dažām minūtēm. Prontosan® var izraisīt alerģiskas reakcijas, kā niezēšanu (nātrene) un izsitumus (eksantēma). Retos gadījumos (mazāk nekā 1 gadījumā no 10 000) ir ziņots par anafilaktisko šoku.

Kontrindikācijas:

Prontosan® nedrīkst lietot:

 • ja ir zināms, ka pacientam ir alerģija, vai ir aizdomas, ka pacientam ir alerģija pret kādu no produkta sastāvdaļām.
 • uz CNS vai galvas smadzeņu apvalkiem.
 • vidusausī vai iekšējā ausī.
 •  acīs.
 • uz hialīna skrimšļa un aseptiskā locītavu operācijā. Ja Prontosan® nonāk saskarsmē ar aseptisku skrimsli, tam ir nekavējoties jāveic irigācija ar Ringera šķīdumu vai parasto fizioloģisko šķīdumu.
 • kopā ar anjonu virsmaktīvām vielām.
 • kopā ar mazgāšanas ziepēm, ziedēm, eļļām, enzīmiem utt. Pirms lietošanas šīs vielas ir rūpīgi jānovāc no brūces.

Lietošanas ierobežojumi: Grūtniecība un barošana ar krūti: Nav liecību par mutagēno vai augļa toksicitāti, kas būtu saistīta ar šī produkta sastāvdaļām. Tā kā nenotiek poliheksanīda sistēmiska reabsorbcija, pārnešana uz krūts pienu ir mazvarbūtīga. Sakarā ar to, ka nav veikti attiecīgi klīniskie pētījumi un trūkst klīniskās pieredzes ar grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, šādos gadījumos Prontosan® brūču gēlu drīkst lietot tikai pēc rūpīgas medicīniskas konsultācijas.

Vispārīgi drošības norādījumi: Tikai ārējai lietošanai. Nelietot infūzijām un injekcijām! Nenorīt! Nelietot bojātās pudeles. Neglabāt pudeles tiešos saules staros. Glabāt bērniem  nepieejamā vietā.

Kopsavilkums/tehniskā informācija: Prontosan® brūču gels ir konservēts produkts un tā uzglabāšanas laiks pēc atvēršanas ir 8 nedēļas. Pēc lietošanas pudele ir nekavējoties jāaizver, lai novērstu piesārņošanu. Lietošanas laikā pudeles kakls ir jāsargā no piesārņošanas. Pudeles, kas ir tieši saskārušās ar brūci vai kādā citā veidā ir tikušas piesārņotas, ir jāizmet.

Sastāvs: attīrīts ūdens, glicerīns, hidroksietilceluloze, 0,1% betaīna virsmaktīvā viela, 0,1% poliaminopropilbiguanīds (poliheksanīds).

Izskats un smarža: dzidrs, bezkrāsains ūdens bāzes gels, kam praktiski nav smaržas.

Glabāšanas laiks: norādītais derīguma termiņš; uzglabāt istabas temperatūrā.

Autentiskums: sterilitātes, autentiskuma plomba.