Askina® Calgitrol® Paste - sudrabu saturoša pasta

Askina® Calgitrol® pasta ir sterils pārsienamais materiāls, kura sastāvā ir sudraba jonu algināta matrica pastas veidā, kas nodrošina pretmikrobu iedarbību un pasargā no ārējā bakteriālā piesārņojuma. No brūcēm izplūst eksudāts, bet sudraba algināta pasta brūcēs uztur mitru vidi, kas veicina dabiskus dzīšanas apstākļus.

Askina® Calgitrol® Paste 15 g

10.00 EUR

Silver alginate wound paste 15g

Askina® Calgitrol® Paste 100 g

30.00 EUR

Silver alginate wound paste 100g

Indikācijas: Askina® Calgitrol® pastu indicē vidēji līdz ļoti dziļu brūču, I–IV pakāpes izgulējumu, venozo, arteriālo un neiropātisko čūlu, kā arī otrās pakāpes apdegumu un donora vietu aprūpei. Pasta paredzēta vienīgi ārīgai lietošanai, un to var izmantot inficētu brūču aprūpē medicīniskā personāla uzraudzībā pēc ārsta ieskatiem.

Piesardzības pasākumi: Klīniskās infekcijas gadījumā vietēji iedarbīgais sudrabs neaizstāj sistēmisku terapiju vai citu adekvātu infekcijas ārstēšanas metodi.

Kontrindikācijas: Askina® Calgitrol®  pastu nedrīkst izmantot (i) pacientiem, kam ir pierādīts jutīgums pret alginātiem vai sudrabu, (ii) ja ir kontrindicēta saskare ar metāliem, vai arī (iii) infekcijas –piemēram, tuberkulozes, sifilisa, smagas sēnīšu infekcijas vai trešās pakāpes apdegumu – izraisītu čūlu gadījumā.

Drošības informācija: Nelietojiet pastu, ja ir bojāta tūbiņa vai sabojāta ārējā aizsargplēve.

Informācija par lietošanu: Askina® Calgitrol® pasta ir ļoti vienkārši uzklājama, un uzklāšanas procesā nav nepieciešamas īpašas prasmes vai aprīkojums. Saturu drīkst lietot tikai viens pacients (atsevišķs pacients). Ja lietošanas reizē pēc atvēršanas nomainīts aizbāznis /vāciņš, Askina® Calgitrol® pasta glabājama un lietojama 7 dienas.

Ādas sagatavošana: Notīriet brūci ar sterilu šķīdumu, piemēram, ar Prontosan® šķīdumu, un ar steriliem tamponiem, tad nožāvējiet ādu ap brūci.

Pārsienamā materiāla uzlikšana: Pirms lietošanas sakratiet tūbiņu, pēc tam (i) izņemiet tūbiņu no ārējās aizsargplēves un (ii) noņemiet vāciņu. Uzklājiet pastu biezā kārtā pa visu brūces virsmu un sekundārā pārsēja veidu un izmēru piemērojiet eksudāta daudzumam.

Pārsienamā materiāla noņemšana: (i) Noņemiet fiksējošo pārsēju un/vai papildu pārsēju, (ii) uzmanīgi skalojiet brūci ar Prontosan® šķīdumu (iii) un turpiniet rūpīgi tīrīt brūci, lai likvidētu visas Askina® Calgitrol® pastas paliekas. Izpildiet no (i) līdz (iii) procedūrai, lai uzliktu jaunu pārsēju. Askina® Calgitrol® pasta jāmaina katrā pārsēju mainīšanas reizē (vienreiz dienā vai ne retāk kā vienu reizi 3 dienās, ņemot vērā brūces stāvokli) vai tad, ja caur papildu pārsēju sūcas eksudāts.

Īpašas piebildes: Sākot ārstēšanu ar Askina® Calgitrol® pastu, var šķist, ka brūce palielinās. Tas ir normāli, un tā notiek, jo no brūces malām tiek noņemti netīrumi. Tiek atbrīvota vieta brūces dzīšanai. Kopjot vidēji sulojošas brūces, Askina® Calgitrol® pasta var tikai radīt pārklājošu vidi, kas uzlabo dzīšanu. Reizēm dzīšana var pasliktināties papildu saslimšanu dēļ; šādos gadījumos ārstēšana tikai ar Askina® Calgitrol® pastu var izrādīties neefektīva vai ļoti lēna, tāpēc jānosaka piemērota terapija papildu saslimšanu ārstēšanai. Ja pēc 4 nedēļu ilga ārstēšanas kursa ar Askina® Calgitrol® pastu nav vērojami uzlabojumi, tad sākotnējā diagnoze un vispārīgā terapija atkārtoti jāizvērtē atbilstīgi pieņemtajai brūču aprūpes praksei. Klīnicistiem/ veselības aprūpes profesionāļiem jāņem vērā, ka ir ļoti maz datu par sudrabu saturošu produktu ilgstošu vai atkārtotu lietošanu, īpaši bērnu un jaundzimušo ārstēšanā. Šobrīd kontrindikāciju sudraba izmantošanai pediatrijā nav. Lai terapija būtu atbilstīga, ieteicams rīkoties saskaņā ar apstiprinātām vislabākās brūču ārstēšanas prakses vadlīnijām.

Brīdinājums: Iepakojums ir sterils līdz tā atvēršanai. Uzglabāt vēsā, sausā vietā temperatūrā no 5°C līdz 25°C. Sargāt no tiešiem saules stariem. Sterilizēts ar gamma starojumu. Nesterilizēt atkārtoti. Sērijas numuru un derīguma termiņu skatīt uz iepakojuma. Uzmanību! Skatīt lietošanas instrukciju!

Ražotājs: B.Braun Hospicare Ltd. Collooney, Co. Sligo, Īrija.

Pārstāvis Latvijā: B.Braun Medical SIA, Ūdeļu iela 16, Rīga, LV 1064, Latvija.

Nelietot, ja iepakojums ir bojāts. Pārstrādājams.