Prontosan® šķīdums brūču tīrīšanai, skalošanai un mitrināšanai

Ja gadījies gūt grieztu, plēstu brūci, apdedzināties, nobrāzt ādu, brūce var būt netīra, tajā var atrasties mikroorganismi, kas kavē brūces dzīšanu. Sadzīt var tikai tīra brūce, bet infekcija dzīšanas procesu var paildzināt. Brūces, kas ir pārklātas ar kreveli, atmirušiem audiem, biofilmu, kas ir lielākais traucēklis brūces dzīšanā, ir jāattīra.  Prontosan® šķīdums brūču skalošanai saudzīgi attīra brūci un spēj šos pārklājumus noņemt. 

Prontosan® ir unikālu sastāvdaļu - poliheksanīda un betaīna kombinācija, tas ir efektīvs līdzeklis sadzīvē gūtu ādas brūču un ilgstoši nedzīstošu brūču aprūpei.

Prontosan® brūču aprūpes šķīdums 40ml 

2.15 EUR 

Prontosan® brūču aerosols 75ml 

7.50 EUR 

Prontosan® brūču aprūpes šķīdums 350ml

10.00 EUR


Produkta apraksts un lietošanas jomas: Tīrīšanai un skalošanai, kā arī mitrināšanai šādos gadījumos:

 • akūtas neinficētas un inficētas brūces; traumatiskas brūces: plēstas ādas brūces, kostas brūces, grieztas brūces, nobrāzumi un saspiedumi; pēcoperāciju brūces;
 • hroniskas inficētas un neinficētas brūces: izgulējumi, venozas un arteriālas čūlas, diabētiskās čūlas;
 • termiskās un ķīmiskās brūces: 1. un 2. pakāpes apdegumi; ķīmisks apdegums;
 • apstarojuma izraisītas brūces;
 • fistulas un augoņi;
 • uroloģisko katetru, PEG/PEJ (perkutānas endoskopiskas gastrostomas/tukšās zarnas) caurulīšu un drenāžas caurulīšu ievadīšanas vietas;
 • āda ap stomu.

Vispārējā lietošana: Prontosan® šķīdums brūču skalošanai ir jālieto brūču tīrīšanai pirms brūču apstrādes ar Prontosan® brūču gēlu vai Prontosan® brūču gēlu X.

Prontosan®  šķīdumu brūču skalošanai var lietot, lai piesūcinātu kompreses, marles saiti vai tamponus, kas pēc vajadzības tiek izmantoti tīrīšanā.

Apstrāde ir jāveic regulāri, lai sasniegtu un saglabātu vizuāli tīru brūci.

Prontosan® šķīdumu brūču skalošanai pirms lietošanas var uzsildīt līdz ķermeņa temperatūrai.

Brūču pārsēji un apsēji bieži sakalst un cieši pielīp pie brūces virsmas. Šo apsēju noņemšana var traumēt brūces pamatni, kas savukārt var aizkavēt brūces sadzīšanu. Ja sakaltumu dēļ apsējus un pārsējus ir grūti noņemt, ieteicams apsēju izmērcēt Prontosan®  šķīdumā, līdz tas kļūst viegli noņemams.

Brūču tīrīšana: Ar Prontosan®  šķīdumu brūču skalošanai ir rūpīgi jānotīra visa brūce, ieskaitot zonu ap brūci.

Lai sasniegtu optimālu tīrīšanas rezultātu, ieteicams brūces aprūpē izmantot Prontosan® šķīdumā  samitrinātu kompresi un noturēt to uz brūces vismaz 15 minūtes. Šķīdums ir jālieto neatšķaidīts.

Audu panesamība un bioloģiskā saderība: Dermatoloģiski testēts un noteikts kā nekairinošs, labi panesams, nesāpīgs, granulāciju un epitelizāciju nenomācošs līdzeklis.

Blakusparādības: Ļoti retos gadījumos pēc Prontosan® lietošanas var būt viegli dedzinošana sajūta, taču tā parasti izzūd pēc dažām minūtēm. Prontosan® var izraisīt alerģiskas reakcijas, kā niezēšanu (nātrene) un izsitumus (eksantēma). Retos gadījumos (mazāk nekā 1 gadījumā no 10 000) ir ziņots par anafilaktisko šoku.

Kontrindikācijas:

Prontosan® nedrīkst lietot:

 • ja ir zināms, ka pacientam ir alerģija, vai ir aizdomas, ka pacientam ir alerģija pret kādu no produkta sastāvdaļām.
 • uz CNS vai galvas smadzeņu apvalkiem.
 • vidusausī vai iekšējā ausī.
 • acīs.
 • uz hialīna skrimšļa un aseptiskā locītavu operācijā. Ja Prontosan® nonāk saskarsmē ar aseptisku skrimsli, tam ir nekavējoties jāveic irigācija ar Ringera šķīdumu vai parasto fizioloģisko šķīdumu.
 • kopā ar anjonu virsmaktīvām vielām.
 • kopā ar mazgāšanas ziepēm, ziedēm, eļļām, enzīmiem utt. Pirms lietošanas šīs vielas ir rūpīgi jānovāc no brūces.
 • peritoneālai dialīzei vai skalošanai.

Lietošanas ierobežojumi: Grūtniecība un barošana ar krūti: Nav liecību par mutagēno vai augļa toksicitāti, kas būtu saistīta ar šī produkta sastāvdaļām. Tā kā nenotiek poliheksanīda sistēmiska reabsorbcija, pārnešana uz krūts pienu ir mazvarbūtīga. Sakarā ar to, ka nav veikti attiecīgi klīniskie pētījumi un trūkst klīniskās pieredzes ar grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, šādos gadījumos Prontosan® šķīdumu brūču skalošanai drīkst lietot tikai pēc rūpīgas medicīniskas konsultācijas.

Vispārīgi drošības norādījumi: Tikai ārējai lietošanai. Nelietot infūzijām un injekcijām! Nenorīt! Nelietot bojātās pudeles. Neglabāt pudeles tiešos saules staros. Glabāt bērniem nepieejamā vietā.

Kopsavilkums/tehniskā informācija: Prontosan®  šķīdums brūču skalošanai ir konservēts produkts un tā glabāšanas laiks pēc atvēršanas ir 8 nedēļas. Pēc lietošanas pudele ir nekavējoties jāaizver, lai novērstu piesārņošanu. Lietošanas laikā pudeles kakls ir jāsargā no piesārņošanas. Pudeles, kas ir tieši saskārušās ar brūci vai kādā citā veidā ir tikušas piesārņotas, ir jāizmet.

Sastāvs: attīrīts ūdens, betaīna virsmaktīvā viela, 0,1% poliaminopropilbiguanīds (poliheksanīds).

Izskats un smarža: dzidrs, bezkrāsains ūdens šķīdums, kam praktiski nav smaržas.

Glabāšanas laiks: norādītais derīguma termiņš; uzglabāt istabas temperatūrā.

Autentiskums: sterilitātes, autentiskuma plomba.

Ampulas: tikai vienreizējai lietošanai.

Produkts pieejams: Flakonos 350ml, 1000ml un ampulās 40ml.

Pārstāvis Latvijā: B.Braun Medical SIA, Ūdeļu iela 16, Rīga, LV 1064, Latvija.

Nelietot, ja iepakojums ir bojāts.

Pārstrādājams.